Patrně nic není pro dobrou reprodukci tak důležité, jako zdroj kvalitního signálu. Jakmile je zvuk nedokonale získán, nezachrání jej ani sebelepší komponenty ve zbytku řetězce, je-li ale naopak načten bezchybně, hi-fi systém by musel pro jeho výrazné pokažení mít skutečně závažný problém v některé ze svých částí. Konstruktéři Myryad svou filozofii ideálního zdroje signálu vtělili do zcela konvenčního CD přehrávače, pravděpodobně dle hesla „v jednoduchosti je síla".
Heslo jednoduchosti lze nalézt všude, včetně samotného exteriéru. Ten sdílí základní designové prvky celé řady, hlavně pak rozměrný černý displej uprostřed přístroje a masivní frézovaný prolis v horní a spodní části hliníkového čelního panelu. Mohutné čelo šuplíku mechaniky na jedné straně a pět nejzákladnějších ovládacích tlačítek na straně druhé jsou téměř dokonale zapuštěny do plochy čela. Čistota návrhu vzhledu přispívá k dojmu masivnosti a bytelnosti konstrukce.
Zadní panel se drží ve jménu jednoduchosti, nabízí pohled pouze na dvojici standardních RCA konektorů a digitální koaxiální výstup. Zcela schází XLR výstupy i optika, ačkoliv daná cenová kategorie by si minimálně optický výstup zasloužila. Jediným slabším prvkem je kolébkový přepínač základního zapnutí a vypnutí. Stačí nešikovně uchopit přístroj při posouvání, vést v okolí kabel od jiného přístroje, který nechtěně do přepínače ťukne nebo prostě sebeslabší impulz a přístroj se prostě bez otázek vypne. Samotné přepnutí ze Stand-by režimu do plné aktivity a zpět se provádí elegantním přejetím prstu přes plochu nad displejem. Moderní, čisté a rozhodně zábanější než mačkání tlačítka. Otázkou je spolehlivost takového systému, založeného na nemechanické bázi.
Zpět k displeji, zabírajícímu poměrně široký pás čelního panelu - velké modré znaky na konstrastním pozadí se dobře čtou i z velké dálky, displej nabízí všechny nutné informace v - jak jinak - čistém a přehledném provedení.
Dálkové ovládání pak nevybočuje z mezí průměru, nabízí slušný komfort a rozumně promyšlené rozmístění ovládacích prvků, ničím zásadním ale také nenadchne. Jedná se o zcela standardní dálkové ovládání z dílen Philipsu, které najdeme v různých modifikaích i u dalších výrobců, Arcamem počínaje, přes Naim až právě po Myryad.
Poslechové testy probíhaly hlavně na kompletním systému Myryad, a sice na děleném zesilovači MXP2000 / MXA2150. Dalšími partnery pak byly Lyngdorf TDAI 2200 a dělenec Vincent SA-T1 / SP331MK. Zvuk se linul z AdamVox SET / HE-W-ET, KEF xQ20, Tannoy Revolution DC6, KR Audio SP-2 či Quadral Rhodium 90. Napájecí, signálová i reproduktorová kabeláž v různých kombinacích nesla značky KrautWire, Vincent, Proson a Monster Cable. Srovnávacím přehrávačem se stal Naim CD5i.
Na úvod se do mechaniky dostalo CD s precizně provedeným hudebním výběrem Chesky Records, „The Ultimate Demonstration Disc". V jeho úvodu najdeme i zprofanovanou skladbu Rebeccy Pidgeon „Spanish Harlem". Hlas zpěvačky je pevný a čistý, velmi přímým způsobem podaný, ovšem stále ještě dostatečně před hranicí ostrosti. Myryad umí přenést křehké kouzlo této nahrávky, celkovou atmosféru a i když přeci jen nepatří mezi nejjemnější přehrávače, celkově nepůsobí oddělení nástrojů příliš hrubě, vzduchu je tak akorát a tlak na pilu je dobře nadávkovaný, aby ani při delším poslechu neotrávil.
Dynamické schopnosti MXC7000 jsou také na slušné úrovni, není mnoho zajímavějších testovacích tracků než jedno z nejznámějších Mussorgského děl „Velká brána Kyjevská". Na zvukové scéně vládně řád a dobrá lokalizace, byť celkovým dojmem je spíš kompaktnější zobrazení a nikoliv hřejivý, ale spíše přesný a analytičtější dojem z přehrávání, díky čemuž se může podání zdát subtilnější, v kombinaci s předzesilovačem a koncovým zesilovačem stejné značky a řady se ovšem tyto nuance jednotlivých přístrojů vzájemně příjemně eliminují a zůstává zvuk „správný".
Již bylo naznačeno, že práci s prostorem nahrávky zvládá cédéčko Myryad slušně, lépe řečeno na úrovni očekávatelné ve své cenové kategorii a vyšší. Opus „Like Minds" z taktovky Garyho Burtona, na němž přizvukují mimo jiné Pat Metheny nebo Dave Holland, má stereofonní obraz poměrně dost citlivý. Respektive sebemenší nepřesnost v reprodukci se projeví rozpadem dojmu vibrafonu a jeho zdánlivým cestováním mezi kanály. Myryad ho drží pevnou „rukou" přímo v prostředku hudební scény, lokalizace jednotlivých nástrojů působí přirozeně a nenásilně.
Myryad MXC7000 nabízí přesně to, co byste čekali od přehrávače kompaktních disků této cenové kategorie. Sličný design, optimální spolupráci a příjemná zvuková charakteristika, ideálně fungující s dalšími komponenty řady MX. Sám za sebe je tento player uspokojující, přestože nadšením z efektního a líbivého zvuku se posluchač rozhodně nepomine, v kompletním systému s logem Myryad se vše ale spojí v tak příjemné, přímé a hudebně nadané zařízení, že při poslechu na mysl zcela jistě nepřijde žádná úvaha o kvalitě zvuku a jediné, co se k posluchači dostane, je prostě hudba. Co víc od hi-fi chtít....?
Kč 44 000,-
--- --- --- --- ---
KLADY
+ moderní design
+ rychlá mechanika
+ čistý a příjemný zvuk
ZÁPORY
- chybí XLR výstupy a optický výstup
- celkové naladění je přeci jen o něco světlejší a ideálně zní hlavně se zbytkem řady MX (otázkou je, zda je toto doopravdy zápor)
--- --- --- --- ---
VIZITKA PRODEJCE
BaSys CS
http://www.basys.cz/ - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 234 706 700