- Podrobnosti
- Autor: Jiří Petrák
- Kategorie: Chytré bydlení
Dnešní požadavky uživatelů na komfort bydlení a na provoz budov jsou značně vysoké, stejně jako technické a technologické možnosti řízení a správy budovy. Ne vždy je ale předem známo v jakém rozsahu je samotné ovládání zařízení potřebné a jak moc inteligentní by budova vlastně měla být - aby nedocházelo k nadbytečné pracnosti při instalaci řídicích prvků a zprovoznění všech funkcí, nebo k neúměrnému navyšování investičního rozpočtu budovy. Vše platí i opačně: je třeba zajistit, aby při projektování stavby nedošlo k neuváženému omezování funkčnosti a komfortu řízení, které by pak budoucí uživatelé či obyvatelé mohli postrádat, nebo které by vedly k vyšším provozním nákladům budovy.
Add a comment- Podrobnosti
- Autor: Jiří Petrák
- Kategorie: Chytré bydlení
Být „jen obyčejným laickým" čtenářem hledajícím nějaké základní informace o možnostech inteligentního bydlení, nebo alespoň o (rádoby) inteligentních systémech, asi bych se lehce dezorientován topil v záplavě koncepcí, vizí, hardware a software řešení a víceméně nesplněných vlastních očekávání. Během posledních zhruba 5 let se na trhu objevilo několik desítek typů řídicích systémů, vhodných pro různě velké a různě složité (tedy i různě drahé) aplikace - stejně jako se objevilo mnoho klišé mezi uživateli a potencionálními zákazníky o tom, že tyto systémy jsou buď drahé, nebo zbytečné, případně dělající to co uživatel nechce, resp. nedělající to co uživatel chce, dokonce chvílemi nedělající nic... Naštěstí jsou na trhu již po dobu několika desítek let „majáky" v těchto neklidných vodách, systémy které fungují, umí se přizpůsobit jak domovní technice, tak i člověku, a umí ve finále přinést komfort, úspory i potěšení zároveň. Jedním takovým světlem v mlze je „velký" integrovaný řídicí systém CRESTRON.
Add a comment- Podrobnosti
- Autor: Daniel Březina
- Kategorie: Chytré bydlení
Po popisu systému AMX, respektive jeho české nadstavby inHome AMX se ve třetí části naší volné série článků o inteligentním bydlení dostáváme do poněkud jiné oblasti – za předpokladu, že již například máte vyřešeno zabezpečení nemovitosti a netrápí vás řešit vytápění či chlazení a ovládání světel ručně, zbývá vyřešit rozvod zvuku a obrazu po všech prostorách bytu či domu. Jednak ušetříte finance a starosti, jednak si – z pohledu milovníka hudby a zvuku – vyřešíte nejpalčivější problém nutnosti poslouchat jen v jednom jediném místě. Náhled od katalogu pražské firmy High-End Audio Studio nám poodkryje dvě možné cesty jak za velmi rozumné peníze vyřešit multiroom audio aplikaci, a to s využitím produktů značek Russound a SONOS.
Add a comment- Podrobnosti
- Autor: Daniel Březina
- Kategorie: Chytré bydlení
Třetí díl našeho volného seriálu o řízení domácnosti, neboli o chytrém bydlení se bude věnovat dalšímu z dobře známých systémů – spolu s AMX (nejen) v České republice totiž NuVo drží drtivý podíl na trhu střední třídy, tedy u typických domácností; americká firma sice nemá zrovna dlouhou historii, ale čerpá ze zkušeností téměř stoletých.
Add a comment- Podrobnosti
- Autor: Daniel Březina
- Kategorie: Chytré bydlení
„Chcete si usnadnit a zpříjemnit bydlení? Chcete, aby váš domov byl opravdu bezpečný? Chcete být co nejméně závislí na cenách energií? Chcete vše jednoduše a intuitivně ovládat? Hledáte stále to správné dálkové ovládání? Zapomínáte čas od času aktivovat alarm či necháváte rozsvíceno?" Pokud jste odpověděli alespoň na některé z otázek, které jsme si půjčili z prezentace společnosti Insight Home (vřele doporučujeme všem zájemcům o inteligentní ovládání domácností přečíst publikaci „Chytré bydlení" od Jana Průchy, jehož Insight Home patří na špičku „inteligentních integrátorů" – viz TENTO ODKAZ) „ANO", pak vás, jak doufáme, zaujme naše volná série článků na téma inteligentního ovládání domů s důrazem na kontrolu audiovizuální složky.
Add a comment