Mikro CD receiver je ideálním strojkem tam, kde potřebujete na minimu místa maximum funkcí. Denon má v této kategorii dlouhou tradici úspěšných modelů. Hledáte-li pak patrně nejlevnější kombinaci zvukově přijatelného, značkového mini přístroje se všemi funkcemi pro běžný „kulisový“ a občasný plnohodnotný poslech, máte velkou šanci, že právě v katalogu Denonu si vyberete. Ať už jde o inovované New CEOL a CEOL Piccolo, tak třeba jejich znatelně dostupnějšího sourozence RCD-M39.

Tento mikro receiver jsme měli k dispozici s doporučovanými reprosoustavami SC-M39, které jsou ale takovým rozumně základním řešením. RCD-M39 umí ovládnout i dospělejší, větší reprosoustavy. Přesto jsou RCD-M39 a SC-M39 sladěny, tudíž v adekvátní cenové třídě nenajdete pro RCD-M39 lepší reprosoustavy a pro SC-M39 vhodnější elektroniku.

Na „kuchyňský“, „ložnicový“ či prostě jakýkoliv „obyčejný“ poslech je kombinace RCD-M39 a SC-M39 dostatečná. Maličké dvoupásmové reprosoustavy se zadním bassreflexem nezaberou na šířku víc než zhruba 15, na výšku 24 a do hloubky také 24 cm a jejich váha 3,5 kg vypovídá o jednoduché konstrukci. Nezaměňovat slovo jednoduchý a nevyhovující – SC-M39 jsou sice z obyčejných MDF a potažné obyčejnou folií, ale nevypadají zle. Zvláště pak v imitaci třešňové dýhy vypadají skutečně slušně. Stejně jako vše ostatní, i reproterminály v plastové vaničce plně odpovídají cenové kategorii a drží naprosto pevně i těžký odhalený vodič.

Výrobce deklaruje u SC-M39 poměrně hodně nízkou citlivost 83 dB a impedanci 6 Ohm. Bez bližších údajů jsou naopak měniče – textilní kalota výškového reproduktoru má nicméně průměr 2,5 cm a polymerový středobas docela slušných 12 cm. Mají deklarovaný frekvenční rozsah 45 – 40 000 Hz, dovolili bychom si ale poznamenat, že to bude naměřeno v hodně velké toleranci a hodně blízko zadní zdi, kdy basové frekvence získávají na objemu i razanci.

Samotný receiver je pak z trochu jiného těsta – na danou cenu vůbec nepůsobí špatně. Celokovové kompaktní tělo zabere skutečně minimum místa, 21 x 15 cm z čelního pohledu řadí RCD-M39 k drobečkům, snad jen hloubka téměř 31 cm se vymyká očekávané drobnosti. Čtyři kilogramy hmotnosti pak bez problémů udrží i na zdi zavěšená obyčejná polička.

Design nese jasný rukopis výrobce, „stažený“ však do mikro rozměrů. Dominantní dvouřádkový displej nabízí stejně místa, jako „plnorozměrné“ přístroje. Pod ním najdeme dvířka dostatečně robustní mechaniky, ještě níže vedle spínacího tlačítka USB konektor, určený přehrávání z rozličných pamětí i pro digitální transfer z Apple zařízení. Pravou třetinu přístroje pak zabírají základní ovládací tlačítka a plynule jdoucí ovládání hlasitosti. Nechybí ani výstup na sluchátka s jackem o průměru 3,5 mm.

Zadní panel pak nabízí vše, co od kompaktního všeuměla chceme – výstup na jeden pár reprosoustav pomocí terminálů „receiverové“ kvality (pravdou je, že by mezi nimi mohl být aspoň centimetr navíc, jakkoliv je prostor v těchto rozměrech cennou komoditou), vedle najdeme mono výstup pro připojení subwooferu, ještě o kousek dál pak optický digitální vstup. Levý horní roh pak patří anténnímu konektoru pro FM pásma jednomu páru cinchů linkového vstupu pro libovolné externí zařízení.

Mikro receiver v sobě spojuje funkce CD přehrávače, integrovaného zesilovače, FM tuneru, jednoduchého převodníku (pravda, s jediným vstupem) a svým způsobem i digitálního doku pro Apple produkty. O tom, že nejde o zařízení pro ozvučování koncertních sálů a hal svědčí výkon 30 Wattů na kanál. Na druhou stranu uvnitř najdeme solidní převodník, schopný „překousat“ hloubku až 24 bitů a 192 kHz vzorkovací frekvence. Je jen škoda, že tuto nadstandardní hodnotu nevyužijeme ani při přehrávání CD, ani přes datové paměti, z nichž si Denon vezme jen MP3 či WMA soubory v Red Book formátu. Samozřejmostí tu jsou tónové korekce, vypínatelné pomocí režimu „Source Direct“. Energii do basového pásma dodává technologie S.D.B., neboli Super Dynamic Bas. Jde vlastně o moderní inkarnaci „Loudness“, která při nízkých hlasitostech dopřává příjemnější poslech.

Denon RCD-M39 hrála kromě firemních reprosoustav ještě s high endovými Guru QM10TWO a osvědčenými Harbeth Monitor 30. Bylo ale jasně znát světelné rozdíly tříd, byť čistě co do výkonu a energie byl RCD-M39 překvapivě agilním partnerem. Složitější reprosoustavy ale už uřídit neumí, ani nemá. Reprosoustavy jsme naopak pořádně „narkmili“ NAD C370, který z nich sice dostal maximum, ale tím jen potvrdil, že jsou rozumné právě jen ve spojení s RCD-M39 a na svou cenovou třídu.

Přesto se nemusíte bát pustit si na tomto drobečkovi svá oblíbená CD – jemnou živost a barevnost totiž zdědil po svých plnohodnotných sourozencích a i když se jí do toho malého rozměru vejde méně, než jí nalezneme u dělených komponentů, pořád tam je. To je patrně nejzásadnější rozdíl oproti „supermarketovým“ věžičkám za pár korun, jejichž plochý zvuk je citlivému uchu zakrátko nepříjemný a důvod, proč investovat i pro kancelářský či kuchyňský poslech právě do kategorie Denonu RCD-M39.

Klidný a jemněji nastavený zvuk bychom pak zařadili někam lehce pod výkon řady 510AE (tedy kombinace PMA-510AE a DCD-510AE), ostatně přesně podle rozdílu v ceně. Nesmíme očekávat absolutní detailnost, ale celkové podání je slušné – rozlišení „Spanish Harlem“ od Rebeccy Pidgeon („Best Audiophile Voices“) nám ukazuje dobře artikulovaný a neuměle působící vokál, stejně jako housle ve Vivaldiho „La Stravaganza“ („Crystal Cable Arabesque“) nezní jako tření plastu o plast, ale už má nádech věrné reprodukce, byť samozřejmě hloubka i množství informací je omezené.

Nejméně kompromisní je pak reprodukce moderní hudby – masivní zvukové vlny v „Undisclosed Desires“ od Muse („The Resistance“) zvládá RCD-M39 slušně kontrolovat, pro zajímavost stojí za to říct, že ani bedničky SC-M39 se velkým basem nezadusí, ale filtrují ho skutečně masivně, takže působivost písně je téměř ta tam. Na velkých reprosoustavách už ale je zvuku dostatečně, s rozumnou mírou kontroly a přehlednosti.

Denon RCD-M39 tvoří s SC-M39 velmi základní kombinaci, byť dokáže neurazit při kulisovém celodenním poslechu i uši zhýčkané slušnou hi-fi aparaturou. S plnohodnějšími reprosoustavami (nabízí se třeba kategorie Dali Zensor 1, Xavian Bonbonus, Bowers&Wilkins M1 nebo Wharfedale Diamond 122) pak bude zvuk už dokonce i na úrovni entry level sestavy pro občasné soustředěnější poslouchání. Otázkou pak zůstává už jen to, zda se nevyplatí udělat relativně malý krůček směrem k Denon New CEOL…

Kč 7 490,- - RCD-M39

Kč 3 190,- - SC-M39

--- --- --- --- ---

KLADY

+ jednoduché a pro běžný provoz plně dostačující „vše v jednom“

+ citlivý (byť ne úplně nejrychlejší) tuner, rychlá mechanika a vůbec komfort soužití

+ velmi dobrá výrobní kvalita

+ rozumná zvuková kvalita, v níž je cítit původ ladění

ZÁPORY

- jde o hodně jednoduché a základní řešení – za poměrně rozumný příplatek můžete mít třeba New CEOL s o kus dotaženějšími funkcemi

- nezáří zrovna v podpoře přehrávání digitálních souborů

--- --- --- --- ---

VIZITKA PRODEJCE

Eurostar Ostrava

www.eurostar-ostrava.cz  – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

+420 323 606 877

Audio Video Show Praha - vstupenky

XAVIAN Medea

Perfect Sound Group

Denon PerL v akci

AV Center

VÝPRODEJ Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Unitra

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

AudioEgo

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Musical Fidelity M8xi [2]
Grandinote Shinai
Cambridge CXA81 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC [1]
Métronome Le Player 3 [1] + [2]
Bluesound NODE (Gen 4) [2]
EverSolo DMP-A6 [3]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
Apogee Groove [5]
Cambridge CXC [3]
Zidoo Z9X Pro [1] 
Zidoo Z9X [2]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

KEF Blade One Meta [1]
Fyne Audio F1-5 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
+ HEXMAT Eclipse
+ HEXMAT Molekula
+ IsoAcoustics Gaia III
Grandinote Celio [4]
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH
DS Audio ST-50

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Valhalla 2 (bi-wire jumper) [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
ZenSati Authentica [2]

SIGNÁLOVÉ XLR
KrautWire Super Symetric Gold [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [3]
TelluriumQ Black
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie
Cardas Clear (sluchátka)
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7u [1] 
SOtM dCBL-CAT7 [1]
SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB)
Nordost Blue Heaven (coax)
Nordost Purple Flare (USB) [5]
2x AudioQuest Jitterbug FMJ [1]
AudioQuest Jitterbug [1]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Valhalla 2 [1]
Cardas Clear Beyond XL C19 [1]
VYDA Laboratories Orion [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premier [2]
IsoTek EVO3 Optimum [2]
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek V5 Sigmas [1]
Norost QSource [1]
IsoTek V5 Titan [2]
IsoTek V5 Polaris [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
Denon PerL Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

SOtM sNH-10G & sCLK-EX [1]
SOtM iSO-CAT6 SE [1]
SOtM iSO-CAT7 [1]
Solid Tech Feet of Silence [1]
Solid Tech IsoBlack [1]
Cardas Multi Blocks [1]
Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost Sort Lift [1]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics Gaia I [1]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
AudioQuest Fog Lifters [2]
AudioQuest Noise-Stoppers [1] + [2]
stojany Kudos S50 (vyplněné 15 kg písku) +
Soundcare SuperSpikes
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
akustické prvky ASI Sugar Cubes [2]
SONOS One SL
65" UHD Philips 65OLED806 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [3]
NEO HIGH END Tripod [2]

SPL

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio Studio Hifistyl

AV Center High-End Studio Praha

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Audio Video Show Praha 2025 | výstava hi-fi techniky a domácího kina

Amarock Studio | Vitus - Rockport - Kalista