Tak se to stalo... Rok a půl obecných příprav, tři měsíce aktivní organizace a měsíc téměř nonstop práce, to pro mne byla Audio Video Show v roce 2015. Zajímavá zkušenost, to musím říct. Dokonce tak zajímavá, že kdybych jen trochu tušil, jaké to může být, nejspíše bych do toho nešel. Jenže z boje se neutíká a akce se, zdá se, povedla, většina reakcí je pozitivní a i když chyby byly, na startovní ročník se podařilo až nad očekávání.

Do pražského Dorint Don Giovanni přišlo v pátek a sobotu 27. a 28.3. 2015 přes dva a půl tisíce návštěvníků, aby shlédlo expozice zhruba šedesátky vystavovatelů a téměř tří stovek značek. Přijměte pozvání na průchod výstavou ve fotografiích, byť se zdržím hodnocení zvuku (už proto, že jsem neměl ani zdaleka čas si každou z expozic v klidu užít...).


1. PATRO
>>> Absolute Audio
Nevelký salonek Don Pedro obsadila tradiční kombinace reprosoustav Focal a elektroniky Mark Levinson, respektive JBL Synthesis a Meridian. Zjevně dominující byla sestava Focal Scala Utopia, napojená na nový integrovaný Mark Levinson No. 585.

 

>>> High-End Audio Studio
V salonku Zerlina patřila k zajímavostem možnost srovnat digitální a analogovou signálovou cestu (respektive streaming versus vinyl). Z novinek bylo k vidění portfolio značek Parasound či C.E.C., ač ve velkém prostoru bylo možné narazit v podstatě na všechny firmou zastupované značky.

>>> CPT Praha
Zajímavostí u CPT Praha byla v prostoru Donna Elvira hlavně možnost poslechnout si modely napříč celými produktovými řadami Jamo či Klipsch, takže jste si mohli snadno vyzkoušet, jak zní základní i vrcholný model. Bez zajímavosti nebyla ani možnost zažít kinofilmovou reprodukci dle standardu Atmos, tedy s přídavnými vzhůru mířícími reproduktory. Byť prostředí mělo do ideálu daleko, své kouzlo to mělo.

>>> Milan Weber
Nováčkem mezi vystavovateli byla v salonku Donna Anna usazená firma Voice, jejíž základna doposud byla v Polsku, kde patří k velkým distributorům. Firma převzala distribuci zavedených značek Primare, Chord a Cardas, ke kterým přidala méně známé reproduktory Audiovector, Rogoz Audio či EZ Acoustic. Poslechová sestava byla minimalistická, ale příjemně hrající...

>>> Synology
Jedním z atypických vystavovatelů byla firma Synology, jejíž produkty jsou nesmírně populární jak pro ukládání hudby, tak pro chytré bydlení – to hlavně díky uživatelské i technické přívětivosti a široké škále funkcí. K vidění byl pro audiofily zajímavý hlavně streamující NAS server.
>>> BaSys CS
Skutečně světově veletržně působila expozice firmy BaSys v prostoru Leporello, která si s prostorem skutečně vyhrála. V přehledném stánku bylo možno vyzkoušet jak portfolio Bose, tak „více hi-fi" značky jako Pioneer, Marantz, Cabasse nebo ELAC.

>>> AQ
Pro mnohé mohla být výstava také první možností setkat se s dostupnou, ale zajímavou elektronikou BC Acoustique, kterou prezentovali u AQ v salonku Masetto. Největší novinkou však rozhodně byla možnost vidět nové reprosoustavy ve firemním katalogu, ale též třeba inovovanou elektroniku Arcam, v níž zbyl hlavně firemní styl krabic a zbytek byl dotažen a vyladěn.

>>> RP Audio
Jednu z nejultimativnějších sestav předvedli ostravští RP Audio v salonku Don Ottavio. Ačkoliv bylo možné slyšet i sestavu Gryphon s reprosoustavami Wharfedale, tím nejzásadnějším počinem tu jistě byly dospělé Vivid Audio, podpořené sestavou od Audionet a od soulution. Za novinku lze považovat představení značky Wilson Benesch pod křídly tohoto distributora, nebo prezentaci ANSUZ Acoustics, výrobce kabelů a lehce esoterického příslušenství.

>>> Japan LP Vinyl Shop
Kdo doposud neznal jednoho z nadšených prodejců kvalitních LP, měl možnost. Pravidelně osobně v Japonsku vybírané a osobně dovážené vinyly nabídl Japan LP vinyl shop.
2. PATRO
>>> Eurostar Ostrava
Ne v diktátu novinek, ale naopak v téměř absolutním soustředění na tu snad nejklasičtější klasiku oblasti high endu, proslulé Nautily od Bowers&Wilkins, se nesla expozice Eurostar Ostava v salonku Don Giovanni 1. Hrálo se nicméně na novou řadu Classé Sigma, přinášející jednodušší design a výrazně nižší cenu oproti stávající řadě Delta. K pasivnímu vidění byl také v podstatě kompletní průřez novými řadami od B&W.

 

>>> chytré bydlení
Významným novým krokem „jinam" se stal sál Don Giovanni 2 s prezentací high endového portfolia Samsung a hlavně firem z oblasti chytrého bydlení. U Samsungu, pohříchu opomíjeného, byla k vidění hlavně SUHD televize s úžasně jemnou a zaostřenou kresbou 4K obrazu. Pro zábavu bylo možno vyzkoušet přesvědčivou virtuální realitu pro mobilní telefony.


Firma Teco je spíše výrobcem, než klasickým integrátorem chytrého bydlení, představovala tak hlavně systém Foxtrot. Hned vedle byla další „jiná" společnost a to sice Ciur, zastupující (zdaleka nejen) výrobce akustických desek Wolf, umožňujících jak odhlučnění, tak akustické naladění poslechových prostorů. Velkou zajímavostí jsou ceny, které na rozdíl od „lifestyle" řešení pochází z profi sféry a nezruinují vám peněženku. Obdobnou funkci má i akustický nástřik Acosorb. O další stánek vedle byla k vidění společná prezentace instalátora Fullstars a zástupce značek Fibaro a Control4, firmy Yatun. Naproti to pak byl zástupce nejluxusnější třídy domácích instalací, společnosti InsightHome a jejich vlastní verze systému AMX.
Nejpropracovanější živou instalaci měli na místě rozhodně pánové z Ropreoso, ukazující na možnosti „svých" komponent Sator a potenciál instalace Crestron. V praxi tu bylo vidět, jak konkrétní pokyn funguje, jak ovlivní konkrétní komponentu systému (světlo,rolety, kameru,...) a byla to skvělá cesta, jak přiblížit chytré bydlení běžnému návštěvníkovi, který má možná o segmentu chytrého bydlení dost neurčité představy.

>>> Tykon
Sál Don Giovanni 3 byl asi nejnabitější novinkami, z nichž některé budou oficiálně ukázány až na mnichovské výstavě. Ač Lilium bylo možné vidět již v roce 2014 v Mnichově, osobní setkání na české půdě, podpořené elektronikou z G Series od Audio Research nebo Strumentem od Audie, bylo impozantní. Stejně tak byla velice zajímavá prezentace high endového minimalismu, sestávajícího z Avantgarde Acoustics Zero 1 a zdroje signálu. Vedle bombastické prezentace těchto produktů trochu zapadla dostupná nová řada Cambridge Audio CX a designové Sonus Faber Chameleon, kterým, jak už název napovídá, můžete částečně měnit vzhled dle aktuální nálady...

3. PATRO
>>> WDQ
Dominantou pokoje firmy WDQ byla (logicky) značka OPPO, hlavně pak její nové počiny na poli sluchátkového poslechu. Nejžhavější novinkou byl mobilní přehrávač OPPO HA-2 a lifestylově zaměřená sluchátka PM-3. K poslechu samozřejmě ale nescházel referenční set zesilovače HA-1 a sluchátek PM-1 a PM-2, signálem dopovaná z přehrávačů BDP-103D a BDP-105D. Hrálo se přes reprosoustavy značky RIHA.

 

>>> Audio-Visual Technology
Expozici plzeňské firmy Audio-Visual Technology téměř doslova vyplňovaly reprosoustavy RIHA, dopované také elektronikou stejné značky, doplněnou o zdroj signálu OPPO. Svou premiéru tu měly sloupy ZETTA PLUS, předváděl se předzesilovač DAC-DR DO s dálkovým ovládáním a D/A převodníkem 24 / 192.

>>> Ketos
Slovenský Ketos, podobně jako polský Voice, ze svého domovského trhu (tentokrát slovenského) expanduje a převzal pro Českou republiku distribuci značek Dynaudio, Octave nebo třeba Bluesound. Prezentovala se spíše decentnější sestava, doplněná zajímavými sluchátky HiFiMAN a Urbanista.

>>> Samsung
Druhá expozice Samsung se nesla v komornějším duchu, představovaly se produkty spíše mimo hlavní výstavní proud, ale opět tu byla k vidění špičková prohnutá UHD televize.
>>> 4CE Distribution
Další z významných slovenských hráčů, jen spolu s ostatními potvrzující počínající integraci evropských trhů, nabídl ve své expozici výtečně hodnocené (a poměrně vysoko naceněné) reprosoustavy Raidho, řízené elektronikou YBA a propojené kabely Chord.

>>> eXaudio
Jeden z mladších hráčů na trhu, disponující ale pro mnohé výjimečně vyladěným portfoliem, přivezl do Prahy důkaz, že i velké referenční reprosoustavy Kaiser Kawero! Classic lze přizpůsobit cíleně pro prezentaci v malých prostorách. K vidění byla i sestavička malých „přenosných" komponentů iFi se sluchátky Perfectsound.

>>> Hi-End Boutique
Společnost Hi-End Boutique se věnuje sice spíše profesionálnímu ozvučení, ovšem zastupuje i jednu značku na pomezí těchto světů. Je pravda, že reprosoustay za rámcově 700 000,- v plné variantě by měly hrát dobře, ale jak dobře dokázaly zahrát LS-1 ve v podstatě obyčejném pokoji, to bylo skutečně výjimečné.

>>> Naim Studio
V expozici KAS Audio / Naim Studio byla ke slyšení takříkajíc střední sestava po britském způsobu. Harbeth Super HL5 Plus a k tomu na streamování zaměřená sestava elektroniky Naim spolu s kabeláží a příslušenstvím Nordost hrála velmi příjemně „normálně".

>>> Gothic
U Gothic jasně panovala snaha ukázat maximum na minimálním prostoru – ostatně to je se sluchátky velmi snadné. Mohli jste zde vidět (nejen) přenosnou elektroniku FiiO, ale také třeba Cayin a M2Tech. Zajímavostí byla ručně vyráběná německá sluchátka GermanMAESTRO.

>>> Altei
Společnost Altei, profesionálové zejména z oboru profi zvuku a digitalizace kin, ukázala plnohodnotné řešení pro 4K projekci v domácích podmínkách. V druhém salonku pak byla k vidění dlouhodobá firemní záliba v high endovém zvuku – k poslechu byla tradičně sluchátka STAX či modifikované i nemodifikované reprosoustavy Bowers&Wilkins. Lahůdkou pro milovníky retra byla celá sestava ReVox.

>>> Xavian
Český Xavian si odbyl takovou malou revoluci. Ve svých dvou pokojích odprezentoval jednak své klasické portfolio, jednak ale představil své „konečné řešení". Míněno hlavně v tom, že Roberto Barletta pro své produkty našel konečně fenomenální a cenově odpovídající elektroniku, navíc ze své rodné Itálie – elektronika Norma je rozhodně výtečná. Ještě větší pýchou pro českého výrobce je ovšem přechod (alespoň v části portfolia) na ozvučnice vyrobené z masivního dřeva a na zakázku vyráběných reproduktorů. Co víc, tento koncept zvládne Xavian nabídnout již ve velice zaplatitelné třídě do 25ti tisíc a je v tomto ve světovém kontextu velmi výjimečný. Skutečnou Perlou pak nebyl ani tak nižší model Perla, ale vrcholná regálovka Orfeo v ceně 120 000,-, což je na české poměry výjimečný počin.

>>> Natural Sounds
Slovenští (více však mezinárodní) zástupci firmy Natural Sounds, mezi nimiž nescházel ani Matej Isak z magazínu MONO&STEREO, prezentovali skutečně světový high-end. Systém FM Acoustics byl otevřen k poslechu jen na pozvání, sestava Audio Tekne s reprosoustavami dc10audio ale byla dostupná bez objednání. Je fakt, že pro plné vyniknutí sestav za stovky tisíc EUR scházelo v každé místnosti asi tak 50 m2.

>>> Panský Dvůr
Trend zájmu o hornové reprosoustavy reflektovala expozice pánů z ostravského Panského Dvora, v níž se vedle vpravdě skvělého streameru Lumin skvěly designové polské horny (model Mummy od hORNS), originální kabely SPEC, ale třeba i osvědčený Leben v roli špičkového sluchátkového zesilovače.

>>> Sroll
Luděk Šroll přivezl velkou premiéru – integrovaný zesilovač Lyric Mini s D/A převodníkem, vše obalené velkými ambicemi. Minimalisticky pojatá expozice spolu s reprosoustavami Vivid Audio. A nebojte – recenze na Sroll Lyric Mini bude...
>>> Walter Kircher
Jedním ze zástupců zahraničních vystavovatelů byl i Walter Kircher, Rakušan, pracující pro velmi zajímavé značky Blumenhofer (hornové reprosoustavy z Německa), Accustic Arts (elektronika téže provenience) či Chisto (špičkové ukrajinské kabely v čele s „patrně nejlepším USB kabelem současnosti Der Richter"). Aneb jak jednoduše udělat dobrý zvuk.

>>> HiFi pro každého
Není tomu dlouho, co nenápadná firma převzala distribuci avantgardních reprosoustav Zingali. Obsadila zde dvě místnosti, byť právě tu druhou rohovou pohříchu navštívilo velmi málo lidí (neb byla nenápadně skryta za rohem...). V prvním prostoru hrály Zingali Home Monitor 1.6 s elektronikou Chord, byl to ale hlavně doplněk k Zingali Twenty Evo 1.12, dopovaným hybridním zesilovačem Orchestra (Hornstudio Kroměříž ve spolupráci se Zingali).

>>> HiFi Store
Centrem expozice HiFi Store byly rozhodně nové reprosoustavy Bryston T, sbírající jedno ocenění za druhým. Hrály na zajímavé kombinaci zdroje signálu a předzesilovače Esoteric (K-01X + C-03X) s koncovým stupněm Bryston (14B-SST2).

>>> Langard
Firma Langard je známa především fandům inteligentního bydlení, neb je jedním z lokálních integrátorů systému Crestron. Ukázala jednak třeba fantastické křeslo pro domácí kino, tak srozumitelné ukázky fungování systému.

>>> Bang & Olufsen
Tradiční zástupce luxusní lifestylové legendy Bang & Olufsen, pražská KD Elektronika, představila řadu novinek, které snad i tradičním hifistům ukázaly, že i ve vrcholně designovém balení se může skrývat dobrý zvuk a dobrý obraz.

>>> InAv
Milujete cestu, po níž kráčí „Jiní"? Pak jste museli být nadšení z expozice InAv, kteří v Čechách zastupují tak trochu jiné značky. Lampové zesilovače KR Audio s duchem Ameriky a Itálie, spíše náhodou vyráběné v Praze, zaoceánské bedny Von Schweikert, nebo opět „jiné", kultivovaný jitter přidávající D/A převodníky Antelope Audio, to byla barevná a podmanivá směs.

>>> Eurostar Ostrava
Druhá expozice Eurostar Ostrava ukazovala hlavně lifestylovou složku jejich portfolia, hlavně pak povedený multiroom Heos.
>>> Creative Labs
Překvapení? Rozhodně! Nemístné? Ani náhodou... Že se „počítačové" firmy pouští do oboru high fidelity, to je v posledních dvou třech letech poměrně běžné. Že tyto firmy hovoří spíše řečí účelnosti a efektivity, jak je v PC branži zvykem, to je druhá věc a snad právě proto konzervativní a opatrné audiofily trochu děsí. Expozice Creative Labs byla ale vynikající. Postavená na D/A převodníku a zesilovači X7 a nových reprosoustavách, které sice estetickou neoslní, zato zvukem nadchnou (v kontextu toho, že stojí rámcově 6 000,-). Možná se jednoho dne dočkáme skutečného komponentu dle všech standardů high fidelity se značkou Creative Labs.

>>> Minicom
Americký Music Hall a německý Phonar, to byla hlavní dominantna expozice Minicom. Mimochodem, gramofony Musicl Hall se z části vyrábí ve stejných kapacitách, jako třeba Pro-Ject.

>>> Ropreoso
Hlavní zástupce značky Crestron. Právě v této expozici jste mohli potkat Jiřího Petráka, s jehož texty se setkáváte i na těchto stránkách. Kromě špičkové UHD televize LG tu rozhodně byl dominantou systém špičkového domácího kina Crestron Procise, dokazující, že skvělá elektronika se vyrábí rozhodně i jinde, než mimo skupinu tradičních highendových producentů.

>>> Audio Ranny
Houslista Emanuel Ranný vybírá své portfolio podle ucha, uvyklého živím produkcím klasické hudby. Právě proto jste mohli v jeho pokoji slyšet omnipolární repro Duevel či „rovnou" elektroniku Van Medevoort, doplněnou třeba o gramofon Kuzma nebo kabely Actinote.

>>> Quadral / Hi-Fi Voice
Zástupce firmy Quadral přivezl ukázku aktivního zvuku, velkou sloupky a kompaktní regálovky, vše řízené elektronikou Quadral. Pokud máte zájem o rock a masivnost, zde jste správně...

Původním plánem bylo na nové řadě Yamaha S2100 ukazovat rozdíl v reprodukci stříbrných kotoučků a digitální cesty přes streaming TIDAL. Nicméně skutečnost, že nakonec komponenty nestihly dorazit v kombinaci s faktem, že jsem se musel věnovat organizačním problémům kolem akce, cestou ideu poněkud pohřbila. Ke slyšení tak alespoň byly kabely Tellurium Q, navržené „pro potlačení efektu fázového zkreslení". Ti, kteří nestihli cenovou relaci, nechť zví, že kabely stály zhruba 3 500,- za metr, tedy se pohybovaly v kultivovaných mezích.

>>> Empetria
Jedna z tradičních „sluchátkařských" firem Empetria, vystavovala průřez portfoliem americké firmy Grado.

>>> MastersounD Italy
Takové malé, zvláštní překvapení z Itálie. Lampové zesilovače, které rozehrávaly reprosoustavy AudioSolutions, byly mezi návštěvníky velice populární. Teplý, příjemný zvuk se prostě příjemně poslouchal.

>>> Yatun / FullStars
Styl a design. Neboli Linn či Davone. Ale také chytrá domácnost v podání značek Control4 a Fibaro. Tak to vypadá, když se spojí klasický i na design orientovaný integrátor.

>>> IBD Europe
Břidlice. Půl miliardy let stará břidlice. To je základní stavební materiál reprosoustavy Fischer & Fischer, kterými jste se mohli pokochat v expozici IBD Europe. Vše poháněla špičková elektronika Esoteric.

>>> AudioEgo
Expozice AudioEgo byla vlastně jen upoutávkou na velkou prezentaci přímo v žižkovském studiu, ale i tak stála za pozornost. Výjimečně zajímavé monitory Manger, jako žiletka tenký zesilovač Devialet a k tomu gramofon Thales? Ale ano...

>>> Media Control SK
Mezi nejčastěji skloňovanými místnostmi s dobrým zvukem byl pokoj Media Control SK a jejich sestavy Accuphase, doplněné reprosoustavami Elac a Sonus Faber. Stylové, ale přesto high endové řešení.

>>> KrautWire
Tradiční expozice v kombinaci vodičů KrautWire a konektorů WBT měl připravenou František Kraut. Kromě několika nových modelů to byly hlavně tradiční produkty z mědi a stříbra. Nově bylo prezentováno antivibrační příslušenství SSC a klasické též konektory WBT.

>>> DSI Czech
V podstatě kompletní portfolio pro mladší zájemce o dobrý zvuk přinesla společnost DSI Czech – v jedné z výjimečně hezky upravených místností byl ke slyšení set Harman/Kardon a JBL, v druhé si šlo osahat jak sluchátka, tak přesnosné reproduktory a třeba jeden z mobilních reproduktorů, na jehož membráně bez úhony poskakovala voda, patřil rozhodně k zajímavostem.

 

>>> Patera Systém
V malém prostoru prezentoval svůj teoreticky 17ti kanálový systém reprodukce tým slovenských vynálezců, sdružených pod značkou Patera Systém. Cílem měla být situace, kdy zvuk je v celém prostoru, v celé místnosti dokonale koherentní.

>>> Epson
Černé plátno Screen Innovations Black Diamond, nijak zvlášť zatemněná místnost a přesto špičkový obraz, to byla expozice Epson. Bylo tu možné si osahat třeba i projektor s bezdrátovým přenosem dat v pásmu 60 GHz, nebo laserový projektor Pro Cinema LS10000, patřící k tomu nejlepšímu, co Epson umí ukázat.

>>> Panter
Jeden z nejtradičnějších zástupců sluchátkové scény, firma Panter, respektive její černý kůň Sennheiser, ukázal celé portfolio. Od high endových modelů HD 800 / HD 700 / HD 650... až po nejnovější inkarnaci stylových Momentum s přídomkem M2 či po modely Urbanite. K vyzkoušení byl také D/A převodník a sluchátkový zesilovač HDVD 800 a jeho méně vybavený koloega HDVA 600.

>>> Classic Music Distribution
Asi nejširší spektrum nosičů všeho druhu bylo možno tradičně zakoupit u Classic Music Distribution. Kompaktní disky, vinyly, vše, co si jen audiofil může přát...

>>> Perfect Sound Group
Společnost Perfect Sound Group přivezla mnohem více novinek, než mohla jejich poslechová místnost pojmout. Nejzajímavější byla asi možnost naživo poslechnout referenční modely T+A, nové KEF Reference či k nové řadě Tannoy připojené čistě digitální duo NAD.

>>> SoundStyle
Nováčkem, či možná spíše nejčerstvějším navrátilcem do světa high endu, je společnost SoundStyle, v jejímž portfoliu najdete reprosoustavy od výjimečně inspirujícího Garyho Koha, stejně jako další velmi vysoko postavené značky – třeba Gato Audio, Viola Labs nebo třeba hybridní Rogue Audio.

11. PATRO
>>> Finale Audio
V nejvyšším patře hotelu byla k vidění dvojitá expozice Finale Audio, postavená na značkách Franco Serblin, McIntosh a Jadis. Expozice byly jednoduché a čisté, minimalistické a přitom představovaly vše důležité od Franco Serblin a McIntosh, stejně jako zajímavost od Jadis.

>>> vyšetření sluchu
Nadační fond Dar sluchu v čele s ředitelkou Gabrielou Dänemarkovou provádí již dlouho velice cennou osvětu na poli sluchu a sluchových vad, o čemž se můžete přesvědčit na http://www.darsluchu.cz/  . Na Audio Video Show jste si v jejich stánku mohli nechat a také nechávali změřit sluch. Ne zcela akusticky oddělná místnost sice výsledky mírně zkreslovala, ovšem i tak je zjištění, jak na tom sluchově jste, velmi cenné.
Ještě jednou bych chtěl poděkovat vám všem, kteří jste se rozhodli přijít a podívat se na nový koncept výstavy. Doufám, že se vám líbila, že jste si užili i méně tradiční věci jako měření sluchu, jako setkání s hluchoněmými nebo třeba přehled možností chytrého bydlení a špičkové projekce a televize. Pokud se vám výstava líbila, ale i pokud jste našli cokoliv, co by bylo možné zlepšit (já osobně jsem našel spoustu věcí :)), neváhejte a využijte komentáře, chceme se učit a být lepší. A už teď se těšíme na příští rok ve stejnou dobu na stejném místě... A nebo ještě lépe, již za chvíli v Mnichově.

Za fotografie děkujeme týmu www.grafpoint.cz 

Audio Video Show Praha - vstupenky

XAVIAN Medea

Perfect Sound Group

Denon PerL v akci

AV Center

VÝPRODEJ Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Unitra

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

AudioEgo

SPL

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio Studio Hifistyl

AV Center High-End Studio Praha

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Audio Video Show Praha 2025 | výstava hi-fi techniky a domácího kina

Amarock Studio | Vitus - Rockport - Kalista