Bluesound HUB

Novinka od Bluesoundu: HUB, síťové příslušenství, které streamuje výstup z gramofonu do kompatibilních síťových koncových zařízení, jako jsou Bluesound NODE a POWERNODE, nebo řada bezdrátových reproduktorů.

Příklad: poslední týden můj gramofon nečinně seděl, jeho vzdálenost od zesilovače byla příliš velká na to, aby ho překlenulo jakékoli analogové propojení. Kdybych však měl k zesilovači připojený Bluesound NODE, mohl bych výstup gramofonu připojit ke vstupu MM gramofonového stupně HUB a vytvořit tak síťový audio most mezi oběma zařízeními Bluesound. Kromě toho by mi HUB umožnil streamovat výstup gramofonu do POWERNODE, který pohání dvojici reproduktorů v patře.

Nyní přichází zápletka: HUB má na zadním panelu také linkový vstup pro připojení gramofonového stupně nebo jiných analogových zdrojů. Nechybí ani vstupy TOSLINK a koaxiální vstup pro herní konzole, přehrávače CD a starší hudební streamery. Kdo se obává latence, měl by si všimnout, že HUB obsahuje vstup HDMI eARC, který pravděpodobně zachovává věrohodnou synchronizaci rtů při streamování zvuku z chytrého televizoru přes síť do zařízení NODE nebo POWERNODE.

HUB není určen pro puristy, kteří chtějí, aby výstup jejich gramofonu zůstal navždy v analogové doméně. Ale na druhou stranu, vlastní analogové vstupy zařízení NODE a POWERNODE také nejsou pro vinylisty, kteří si potrpí na analog nebo zemřít - tato streamovací zařízení digitalizují všechny příchozí analogové signály, aby interní DSP provedl veškeré úpravy ekvalizéru a filtrování crossoveru subwooferu.

Pragmatičtější povahy budou chtít vědět, zda digitalizační proces, jako je ten od Bluesound, homogenizuje zvuk analogového zdroje. Podle mých zkušeností je odpověď rozhodně ne. V závislosti na kvalitě A/D převodníku může "ubrat" od několika desetin procenta až po jedno procento. Rozdíly v chuti gramofonových kazet se zachovají, stejně jako se zachovají rozdíly v kvalitě nahrávek u streamovacích služeb, jako jsou Tidal a Apple Music.

To je oběť, kterou jsou mnozí pragmatici - včetně vás - ochotni podstoupit. Proč? Protože hi-fi zařízení by se mělo přizpůsobovat způsobu, jakým žijeme, a ne my jemu. Výkon DSP nám navíc dává mnohem víc, než by nám mohl vzít převod signálu na digitální.

Audio Video Show Praha - vstupenky

XAVIAN Integrale

Perfect Sound Group

RDacoustic EVO-3 antirezonanční podložky

Denon PerL v akci

AV Center

VÝPRODEJ Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Unitra

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

AudioEgo

SPL

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Jak jsem si hrál s Dirac Live

Jednou z posledních aktualizací redakčních sestav se stal koncem minulého roku NODE (Gen 4) s vidinou toho, že přijde upgrade, jehož součástí bude Dirac Live – jeden z těch nejpokročilejších systémů na kompenzaci (téměř bez výjimky nedokonalé) akustiky poslechové místnosti. NODE (Gen 4) dlí v nearfield sestavě spolu s Musical Fidelity M8xi a Fyne Audio F1-5, stojícími na IsoAcoustic stojanech přímo na pracovním stole. Stream vstupuje přes Paul Pang Quad Switch a proud filtruje IsoTek V5 Titan. Vše na kabelech ZenSati Authentica.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio Studio Hifistyl

AV Center High-End Studio Praha

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Audio Video Show Praha 2025 | výstava hi-fi techniky a domácího kina

Amarock Studio | Vitus - Rockport - Kalista