žehlička na desky

Zbrusu nový (3000 USD) vakuový rovnač vinylů Tien Audio s režimy rovnání a temperování řízenými mikropočítačem, který zajišťuje konstantní řízení teploty. 

1. Proč je třeba vinyl zploštit

Vinylové analogové disky jsou obvykle složeny z polyvinylchloridu a jsou náchylné k deformacím a jiným formám poškození kvůli své citlivosti na teplo. Proto je nezbytné používat správné metody skladování, aby se takovému poškození zabránilo. Kromě toho může stárnutí také vést k deformaci vinylových desek, a proto je nutná zvýšená opatrnost.

Naštěstí lze pomocí rovnoměrného tlaku a mírného tepla na vinylovou desku pomocí zařízení Disc Flattener obnovit její původní plochý stav a zároveň zachovat kvalitu zvuku.

2. Proč používat vakuum

Použití vakuové technologie v přístrojích na zplošťování vinylů je díky své účinnosti stále oblíbenější. Na rozdíl od tradičního použití gravitace k lisování, které je při nerovných deskách omezené, může vakuová technologie dosáhnout až 1 kg/cm2, což poskytuje účinnější řešení. Vakuová technologie navíc umožňuje lisovat těžké desky bez přímého dotyku s nahrávkou, čímž se snižuje hmotnost stroje.

3. Design

Pro zajištění rovnoměrného ohřevu a konstantní teploty používají rovnací stroje mikropočítačové řízení konstantní teploty s tenkými topnými fóliemi. Tato technologie umožňuje rovnoměrné zahřívání vinylu, což snižuje riziko nerovnoměrného lisování a zajišťuje nejlepší možnou kvalitu zvuku.

4.Program

Naše vakuové rovnací stroje nabízejí dva různé pracovní režimy:

A.
Režim ohřevu a režim rovnání. Režim ohřevu ohřívá a rovná vinyl, přičemž si můžete vybrat ze tří různých časů (1,5/2/2,5 hod.).
B.
Režim temperování naopak slouží ke stabilizaci materiálu.
Při výrobě vinylu je materiál stlačen a okamžitě ochlazen nad 110 stupňů, což vede k nestabilní krystalizaci. K vyřešení tohoto problému se vinylová deska zahřívá na 57 stupňů po dobu 30 minut a poté se pomalu ochlazuje po dobu 30 minut, aby se dosáhlo temperování. Tím je zajištěna stabilní krystalizace a optimální kvalita zvuku.

XAVIAN Integrale

Perfect Sound Group

RDacoustic EVO-3 antirezonanční podložky

Akce BW 600 S3

AV Center

VÝPRODEJ Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Unitra

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

AudioEgo

SPL

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Jak jsem si hrál s Dirac Live

Jednou z posledních aktualizací redakčních sestav se stal koncem minulého roku NODE (Gen 4) s vidinou toho, že přijde upgrade, jehož součástí bude Dirac Live – jeden z těch nejpokročilejších systémů na kompenzaci (téměř bez výjimky nedokonalé) akustiky poslechové místnosti. NODE (Gen 4) dlí v nearfield sestavě spolu s Musical Fidelity M8xi a Fyne Audio F1-5, stojícími na IsoAcoustic stojanech přímo na pracovním stole. Stream vstupuje přes Paul Pang Quad Switch a proud filtruje IsoTek V5 Titan. Vše na kabelech ZenSati Authentica.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio Studio Hifistyl

AV Center High-End Studio Praha

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | Vitus - Rockport - Kalista