Daniel Herz  Mighty Cat 

Ne nebude to o vzniku a historii Hi-Fi Voice, povíme vám příběh (a současné dílo) geniálního konstruktéra, který byl odejit z vlastní slavné firmy (ne nebude to Dan D´Agostino "odejitý" z Krell, jehož byl duší hlavou konstrukérem; ten druhý ten co nesmí používat ani vlastní jméno - jak to v takovém případě dopadá viz právě dnešní značka D´Agostino) Marka Levinsona (gratulace k mistrovým před-před-včerejším narozeninám - pěkným 77tinám), kterého jistě znáte - pamětníci se slzou v oku vzpomenou na dobové nej- high-end výrobky Cello, pak dostupné ale zvukově zajímavé Red Rose Music, které se chvilku vozilo i do ČR; až po jeho současnou aktivitu pod značkou Daniel Hertz Daniel Hertz M11 - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení či Dvanáct Hertzů - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení . Kritik ("běžných" - když pak dorazilo SACD byl zlepšením nadšen) digitálních řešení přišel (zřejmě) s digitálním průlomem, rsp. s revolučním posunem. Jde o "systémové řešení" stojící na jeho vlastním čipu Mighty Cat a zpracování C-Wave (zde se výjimečně hodí citovat větu politika: "Kdo z vás to má?" - vlastní čip co převzorkuje PCM až do 384 kHz na vysokou rychlost DSD). A tohle je z včerejšího textu rubriky: "Měsíc s měsícem se sešel", aneb kooperace smlouvy dohody akvizice - v oboru Hi-Fi; Daniel/Mark Herz/Levinson už asi nechce být sólitér a aktuální tisková zpráva praví, že podepsal smlouvu s velkým britsko irským distributorem - zda i na sdílení technologií nevíme, ale snad až nezaslouženě poněkud stranou "masového zájmu" stojící poslední Markovy děti - se tak snad stanou známějšími (více o nich níže v textu, nezatracujete je kvůli vzhledu či protože "je to jinak", pokud jde o zvuk, je to - autor - MARK LEVINSON).  Ale nyní již slovy společnosti Daniel (ad titulek, vlastně  o "Markově geniálním díle") Herz: 

Mark levinson v práci

Mark Levinson (v práci na obrázku výše) a jeho inženýři v Daniel Herz vytvořili skutečné odlišovače ve zvuku, včetně prvního upgrade digitálního zvukového průběhu, od jeho zavedení v 70. letech 20. století. Nové polovodiče, software, elektronická architektura a reproduktory zprostředkovávají zvuk čistě analogových pásků z digitálního obsahu včetně streamování.

Daniel Hertz Mighty Cat Semiconductor
Daniel Hertz je jediným výrobcem audio zařízení, který vyvíjí vlastní patentovanou technologii integrovaných obvodů (IC) pro audio zařízení (génius Mark byl vždy takový skromný - a(si) proto byl "oceněn" odchodem z vlastní firmy -nicméně génius prostě je) od křemíku nahoru. Společnost Daniel Hertz vytvořila novou generaci zvukových integrovaných obvodů s názvem Daniel Hertz Mighty Cat, což je vizionářská technologie zakladatele Marka Levinsona. Exkluzivní zvukový čip Daniel Hertz Mighty Cat třídy D je jediným zvukovým integrovaným obvodem schopným provozovat patentovaný software Daniel Hertz, který z digitálního obsahu včetně streamování poskytuje zvuk a pocit čistého analogu. Daniel Hertz Mighty Cat poskytuje všechny funkce samostatných komponent, včetně: DAC ( digitálně analogový převodník), předzesilovače, výkonového zesilovače s až 12 kanály, crossoveru a sluchátkového zesilovače.

Daniel Hertz Mighty Cat je plně konfigurovatelný a programovatelný. Celý tok signálu je konfigurován softwarově a lze jej kdykoli překonfigurovat. Díky tomu lze systémy Daniel Hertz nastavit například jako dvoukanálový stereofonní zesilovač, čtyřkanálový zesilovač pro bi-amplified reproduktory, nebo jako vysoce výkonný (800 WPC) dvoukanálový zesilovač. Ladění reproduktorů lze kdykoli doladit. Aktivní crossovery lze naprogramovat pro bi-amplified reproduktory, přičemž úrovně lze vyladit k dokonalosti. Frekvenční odezvu konektoru pro sluchátka lze vyladit pro jakákoli konkrétní sluchátka. Daniel Hertz Mighty Cat nabízí bezkonkurenční rozlišení ve vysoce integrované konstrukci s čistou signálovou cestou, která eliminuje zdroje zabarvení a degradace. IC Daniel Hertz Mighty Cat je mistrovským dílem zvukového inženýrství Marka Levinsona a inženýrů Daniel Hertz. 

Architektura zvukové technologie Daniel Hertz
Je známo, že když si poslechnete deset výkonových zesilovačů, každý zní jinak. Důvodem je odlišná vnitřní architektura zesilovačů. Vnitřní architektura integrovaného obvodu Daniel Hertz Mighty Cat je navržena tak, aby byla výjimečně lineární a předčila transparentnost velkých, těžkých a drahých čistě analogových zesilovačů produkujících teplo. Kromě toho, že je Mighty Cat zesilovačem, plní také funkce ( DAC ) digitálně-analogového převodníku a signálového procesoru pro aktivní crossovery a další, čímž poskytuje extrémně krátkou cestu signálu, která eliminuje zdroje zvukového zabarvení, jako jsou dlouhé přívody, vícenásobné napájecí zdroje, zemní smyčky, zatížení signálu, zachycení šumu a indukčnost.

Architektura zesilovače Daniel Hertz zahrnuje digitální vstupní stupně s rozhraním USB a koaxiálním kabelem, analogové vstupy s impedancí jeden megaohm, výstupní stupně, napájecí zdroje, ochranné obvody a přijímače wifi a Bluetooth, které odpovídají výkonu čipu Might Cat a umožňují posluchači plně využít jeho pokročilé technické řešení.

Elektronickou architekturu Daniela Hertze lze použít k výrobě audio zesilovačů, sluchátkových zesilovačů, sluchátek, wifi, Bluetooth reproduktorů, přenosných audio systémů a automobilových, lodních a leteckých audio systémů s využitím stejného "mozku" Mighty Cat. Díky tomu všechny elektronické konstrukce Daniel Hertz poskytují stejně výjimečně čistý zvuk. Liší se počtem kanálů, počtem vstupů, výkonem na kanál a funkcemi - kvalita však zůstává stejná. Žádný jiný výrobce audiotechniky nemůže toto tvrdit.

Mark levinson

Souvislá vlna Daniel Hertz (C Wave)
Každý si zamiluje čistě analogový zvuk - LP desky a magnetofonové pásky a kotoučové magnetofony. Nikdo se nezamiluje do digitálního zvuku (nic se nezměnilo, stále ho nemá rád - pozn. redakce). Technologie Daniel Hertz C Wave není trik ani zvukový efekt. C Wave je prvním zásadním vylepšením digitálního zvuku od jeho vynálezu v roce 1976. Daniel Hertz je jediná společnost na světě, která plně definovala problém digitálního zvuku a vytvořila jeho řešení. Toto řešení se nazývá technologie Daniel Hertz C Wave. Čistě analogový zvuk je založen na spojitém průběhu. Digitální zvuk je založen na nespojitém (vzorkovaném) průběhu. Dlouholeté testování pomocí pokročilých počítačových diagnostických zařízení ukazuje, že lidský mozek je digitálním průběhem zvuku unavován nebo stresován. Daniel Hertz C Wave vyplňuje mezery digitálního zvukového průběhu PCM originálními hudebními informacemi - nikoli zvukovými efekty - což umožňuje mozku reagovat jako na čistě analogový. bez únavové nebo stresové reakce.

Protože hudba je emoce, nikoliv zvuk, únava nebo stres narušují naši schopnost ztratit se v hudbě. Hlavní inspirací Marka Levinsona pro vývoj patentované technologie C Wave byla jeho oddanost živé hudbě (viz dále v textu co dělal koncem 60tých), zážitku z čistě analogového poslechu a jeho vášeň pro modernizaci (včetně) digitálního zvuku, včetně streamování, aby i ty umožňovaly emoce, které jsou základním důvodem, proč si lidé kvalitní audio zařízení vůbec kupují.

Všechna audio zařízení, od těch nejdražších po ta nejlevnější, jsou založena na stejném zastaralém nekontinuálním digitálním průběhu. Daniel Hertz C Wave je inovace, která překonává omezení digitálního zvuku, aniž by nahradila vaši hudební knihovnu a digitální zdroje.

Typické audiosystémy jsou navrženy tak, aby digitální zvuk byl snesitelný tím, že maskují vysoké frekvence a změkčují zvuk, což degraduje to, co hudebníci zamýšleli. Jak tedy můžete reagovat na to, co neslyšíte? Mark Levinson a inženýři Daniela Hertze odmítli dělat kompromisy v hudbě - místo toho pomocí technologie C Wave vylepšili skutečný formát média, včetně streamování.

 Mark levinson v roce 1990

Cello repro

To výše je vše co zatím víme (neslyšeli jsme, ale že umí věci neuvěřitelné, víme), když už jsme u (výrazného konstruktéra oboru) Marka Levinsona - na obrázku v showroomu Cello (Technologies) v roce 1990. V té době měly ekvalizéry ještě neřešitelné problémy s šumem a zkreslením - řešení viz níže. Cello bylo zřejmě první high-end výrobce, který se pustil do (tehdy naprosté novinky) domácího kina. 

Cello

To na obrázích výš je vrcholné dílo nejen Marka Levinsona, ale dobového high fidelity (80. léta 20. století). Na obrázku níže ukázka z nabídky jeho další firmy Red Rose Music (90. léta) která ukončila činnost v roce 2004 - Mark se nechal "ukecat" a stal se hlavním poradcem zvuku pro Jižní Koreu - od telefonů po televize (platila ho firma) LG.

Red Rose Music

Red Rose Music

Obrázek pod textem 1966 - třetí zprava/druhý zleva Mark Levinson dřív než konstruoval trochu hrál - jazz se Sonnym Rollinsem, Paulem Bleyem (první zleva), Keithem Jarrettem, Chickem Coreou, Jimmym Garrisonem, se Stanem Getzem a naposledy s legendou altsaxofonového jazzu Lee Konitzem (sám hraje na křídlovku, kontrabas a indický sarod).

mladý Mark Levinson 1966

Nechal jazzu a 6 let poté (1972) tu byl (obrázek níže) Mark Levinson Audio Systems (MLAS) tedy předzesilovač LNP-2. Ten měl dynamický rozsah 140 dB, separaci kanálů 110 dB až do 20kHz. Výrobky MLAS jako první používaly nerozložitelné kovy, jako rhodium, platinu a zlato, a také teflon jako izolační materiál. Výsledkem je, že že mnohé z nich dodnes fungují. 

MLAS LNP-2

Exkluzivní technologie reproduktorů (teď už jsme v současnosti - ve Švýcarsku a Benátkách u společnosti Daniel Herz)
Když Mark Levinson zjistil, že žádný dostupný reproduktor nedokáže věrně reprodukovat zvuk všech nástrojů a hlasů, rozhodl se takový reproduktor vyrobit. Inženýři společnosti Daniel Hertz navrhli vlajkovou loď M1, která stanovila nový průmyslový standard v oblasti reprodukce hudby. Tým Daniel Hertz poté vyvinul další kompaktní reproduktory s DNA modelu M1.

daniel Herz M1

Daniel Hertz vyrábí dva typy reproduktorů: bi-amplified a full range.

M4 system Daniel Herz

Bi-amplifikace využívá jeden kanál výkonového zesilovače pro subwoofer a jeden kanál pro středo-výškovou sekci (na kanál). K rozdělení zvuku na část s nízkou propustí, která pohání subwoofer, a část s vysokou propustí, která pohání středo-výškové reproduktory, je nutná aktivní křížová propust.

M4 system Daniel Herz

M4 system Daniel Herz

Biaplikační modely Daniel Hertz jsou M1 a M4 (obrázek nad textem).
Tato technologie zahrnuje:
~Daniel Hertz navrhl a vyrobil exkluzivní kompresní výškové reproduktory a tvarované rohy, které reprodukují frekvence nad 2kz, s možností dosažení SPL 130 dB a účinností 105 dB.
~Daniel Hertz navržené 12" woofery, které reprodukují frekvence do 2kHz, se schopností 130B a účinností 100dB.
~Daniel Hertz navržené 18" a 15" subwoofery, které reprodukují frekvence až do 80 Hz, zkonstruované se schopností vybočení nad rámec jakýchkoli jiných rezidenčních reproduktorů, pro dosažení hladin akustického tlaku až 130 dB bez slyšitelného zkreslení, s odvodem tepla pro nepřetržitý provoz při SPL až 130 dB. Kromě toho patentovaný materiál membrány snižuje zabarvení zvuku a není ovlivněn změnami teploty a vlhkosti v domácím prostředí.
Skříně s výztuhami o hmotnosti ~ 150 kg a 120 kg, konstruované s přesným vnitřním objemem vzduchu. Skříň je utěsněna a opatřena 35 kilogramy prvotřídní klavírní povrchové úpravy.
~Exkluzivní crossover navržený Danielem Hertzem (2 kHz) mezi 12" wooferem a tweeterem, osobně vyladěný Markem Levinsonem.

D Herz Chiara

Mezi modely reproduktorů Daniel Hertz s plným rozsahem patří M7, Chiara (foto výše), Max, Amber a Eva. Technologie zahrnuje:
~M7 a Max jsou vybaveny vysoce účinným kompresním výškovým reproduktorem (105 dB/1W/1M/8 ohmů) a tvarovanou hornou. Daniel Hertz Chiara je vyroben s exkluzivním aerostrikčním výškovým měničem v samostatné skříni. Amber je vyroben s exkluzivními koaxiálními měniči Daniel Hertz s bodovým zdrojem (woofer s tweeterem uprostřed, v jednom kuse, 10" pro Amber). A konečně Eva je postavena s 1" výškovým reproduktorem s hedvábnou kopulkou.
~ Daniel Hertz M7 je postaven s 12" wooferem s vysokou účinností; Max používá 8" woofer s vyšší účinností; Eva je vyrobena s 6" wooferem.
~Skříň Daniel Hertz M7 (obrázek pod textem) je podlahová se třemi porty na zadním panelu. Šikmý přední panel soustřeďuje zvuk na poslechové místo. Obdélníkový kabinet Max je vyroben z námořní překližky vysoké hustoty a na zadním panelu má obdélníkový dřevěný port. Amber je vyroben s exkluzivním designem Daniel Hertz se skloněnou přední částí a zadním portem. Soulmates jsou vyrobeny s masivní skříní z evropského Perspexu s dvojnásobnou hustotou dřeva. Eva je vyrobena s 25 mm silnou stěnou skříně s rádiusem na všech hranách pro minimální difrakci, se zadním portem, s černou klavírní povrchovou úpravou, která utěsňuje celou skříň.

M7

Doporučené ceny modelů a systémů Daniel Herz:
Zesilovače
Maria 350 (2x150Watt/8Ω): 12.000 €
Maria 800 (4x350Watt/8Ω): 30.000 €
Reprosoustavy
Eva (regálové): 7.000 €
Amber: 12.000 €
Chiara: 20.000 €
M7: 35.000 €
Systémy repro a zesilovačů
M1 System: 200.000 €
M4 System: 130.000 €
Chiara S800 System: 50.000 €
Maria S350 System: 24.000 €
Eva S350 System: 19.000 €
Stojany
Black Wood: 1.500 €
Clear Plexiglass: 3.500 €

 stojany Daniel Herz

Audio Video Show Praha - vstupenky

XAVIAN Medea

Perfect Sound Group

Denon PerL v akci

AV Center

VÝPRODEJ Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Unitra

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

AudioEgo

SPL

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Malá překvapení každodenního audiofila

Ačkoliv se posuzování audio komponentů bezmála denně (s čestmými výjimkami letních dovolených, kde je naopak pár týdnů reálně ticho a slouží jako "rekalibrace" ušního aparátu) věnuji už nějakých 17 let a poslouchal jsem rád i předtím... Přestože jsem za tu dobu slyšel na 5 000 výrobků všech tříd, kvalit a podob... Bez ohledu na to, že nějaké polovině z toho počtu jsem věnoval hodně času na kompletní recenzi... I tak se tu a tam objeví něco, co překvapí. Jako teď.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio Studio Hifistyl

AV Center High-End Studio Praha

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Audio Video Show Praha 2025 | výstava hi-fi techniky a domácího kina

Amarock Studio | Vitus - Rockport - Kalista