Albedo

Filozofie projektů společnosti Albedo vychází z důkladné analýzy dvou základních problémů v oblasti reprodukce zvuku: na jedné straně stojí technologický vývoj a v tomto konkrétním případě nejnovější poznatky potřebné pro konstrukci reproduktorové soustavy, na druhé straně pak skutečné požadavky uživatelů, jako je vysoká kvalita zvukového výkonu, spolehlivost a praktičnost použití.

Systém Helmholine
Jde o odstranění nežádoucích frekvenčních pásem z odezvy přenosového vedení pomocí selektivní akustické filtrace, kterou zajišťují Helmholtzovy rezonátory naladěné na potřebné frekvence a činitel kvality. Nejatraktivnějším aspektem použití sériových rezonátorů je, že kromě podstatného snížení nelineárních vazeb přispívají k regolarizaci akustické zátěže, jak ji vidí řidič, protože působí na přerozdělení energie v postranních pásmech.

Toto vyrovnání zátěže má za následek především usnadnění práce wooferu; zejména se ukazuje, že excurze membrány v oblastech vyšších podnětů je dosti snížena, pokud ji porovnáme například s bassreflexem analogických charakteristik.

Systém DSD
Při přehrávání hudby se okraje ozvučnice stávají novými virtuálními zdroji zvuku s různými fázemi vzhledem k přímému hlavnímu vyzařování. Superpozice lomených složek, ať už ve fázi, nebo ne, s přímým vyzařováním vyvolává řadu modifikací globálního vyzařování daných rušením a zesilováním, které se postupně frekvenčně objevují. Jedná se tedy o závažný problém. Jde o to, aby se energie vlnění na cestě mezi zdrojem a okrajem panelu oslabila a difrakce byla co nejmírnější. Za tímto účelem se uchylujeme k originální a dosud nevídané aplikaci absorpční síly mikroperforovaných panelů. Jedná se o variantu klasického Helmholtzova rezonátoru, v němž hmoty různých akustických otvorů kmitají na jediném zadním objemu vyplněném absorpčním materiálem. Při rezonanční frekvenci systém zachytí zvukovou vlnu a rozptýlí ji na teplo. Technika perforovaných panelů se již dlouho používá při kontrole akustiky místností, koncertních sálů a kin, ale nikdy nebyla použita pro takovou aplikaci, nejen tak speciální, ale i tak kritickou pro provoz a kalibraci.

XAVIAN Integrale

Perfect Sound Group

RDacoustic EVO-3 antirezonanční podložky

Akce BW 600 S3

AV Center

VÝPRODEJ Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Unitra

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

AudioEgo

SPL

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Jak jsem si hrál s Dirac Live

Jednou z posledních aktualizací redakčních sestav se stal koncem minulého roku NODE (Gen 4) s vidinou toho, že přijde upgrade, jehož součástí bude Dirac Live – jeden z těch nejpokročilejších systémů na kompenzaci (téměř bez výjimky nedokonalé) akustiky poslechové místnosti. NODE (Gen 4) dlí v nearfield sestavě spolu s Musical Fidelity M8xi a Fyne Audio F1-5, stojícími na IsoAcoustic stojanech přímo na pracovním stole. Stream vstupuje přes Paul Pang Quad Switch a proud filtruje IsoTek V5 Titan. Vše na kabelech ZenSati Authentica.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio Studio Hifistyl

AV Center High-End Studio Praha

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | Vitus - Rockport - Kalista