Reed 5T

Přetiskujeme zprávu společnosti Altei:

Společnost Reed přichází s tangenciálním gramofonovým raménkem pro nejnáročnější audiofily označeným 5T. Konstrukce tohoto špičkového raménka pracuje na principu založeném na Thaletově větě (jestliže střed opsané kružnice leží na přeponě trojúhelníku, je trojúhelník pravoúhlý) a na pravidle, které nám říká, že když máme tři body, neležící na jedné přímce, je možné sestrojit pouze jednu kružnici s konečným poloměrem, která prochází všemi třemi body. Na základě techto teoretických předpokladů byl navržen mechanismus raménka, který zajišťuje aby tangenciální chyba byla menší než +/- 0.005 stupně , čímž je zcela vyloučeno zkreslení způsobené chybovým úhlem.

Raménko 5T je vybaveno výměnnou trubkou raménka z červeného cedru, napájecím zdrojem, kabelem Finewire C37+Cryo o délce 100 cm kontakty Eichmann a vyrábí se ve dvou barevných provedeních. Jak bývá u ramének Reed zvykem lze objednat další kofigurace (dřevo raménka, typ kabelu, typ konektoru, výměnné hlavičky)

Výrobce gramofonových ramének Reed společnost Tonearms.lt je malá firma s pouhými 5 zaměstnanci, nicméně s velmi zajímavou historií a vývojem. Designér, konstruktér a majitel společnosti Vidmantas Triukas, vzděláním elektro inženýr, pracuje v oboru hi-fi audio zařízení již od roku 1985. Některé z jeho prací, pojednávající o akustice pocházejí však z raketového výzkumu. Působil totiž v oblasti vědeckého výzkumu akustiky v ultrazvukové oblasti, konkrétně zkoumání akustického hluku plazmy u balistických raket dlouhého doletu, a má tři patentované vynálezy v této oblasti. Po roce 2007 se rozhodl začít podnikat v tomto oboru a přenést něco ze svých vědeckých zkušeností do světa hi-fi. Po ročním výzkumu, testování prototypů, návrzích designu a znovu testování nabídl audiofilům první gramofonovou přenosku série Reed. Od té doby se jeho firma zabývá především vývojem a výrobou speciálních technologií pro nejnáročnější audiofily.

Video pro objasnění principu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=ComdEnoR9vM 

Více na https://www.altei.cz/reed 

XAVIAN Integrale

Perfect Sound Group

RDacoustic EVO-3 antirezonanční podložky

Akce BW 600 S3

AV Center

VÝPRODEJ Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Unitra

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

AudioEgo

SPL

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Jak jsem si hrál s Dirac Live

Jednou z posledních aktualizací redakčních sestav se stal koncem minulého roku NODE (Gen 4) s vidinou toho, že přijde upgrade, jehož součástí bude Dirac Live – jeden z těch nejpokročilejších systémů na kompenzaci (téměř bez výjimky nedokonalé) akustiky poslechové místnosti. NODE (Gen 4) dlí v nearfield sestavě spolu s Musical Fidelity M8xi a Fyne Audio F1-5, stojícími na IsoAcoustic stojanech přímo na pracovním stole. Stream vstupuje přes Paul Pang Quad Switch a proud filtruje IsoTek V5 Titan. Vše na kabelech ZenSati Authentica.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio Studio Hifistyl

AV Center High-End Studio Praha

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | Vitus - Rockport - Kalista