ROTEL Michi zesilovače

AKTUALIZOVÁNO 8.10.2013 | Rok 2013 znamená pro jedinou českou výstavu techniky pro věrnou reprodukci zvuku a obrazu výrazné změny. Tou nejzásadnější byl lehce nečekaný posun do podzimního termínu, díky kterému se ale za rok a půl bez výstavy stihlo urodit opravdu velké množství novinek. Jako tradičně tak již bylo možno vidět v pražském hotelu Corinthia Towers zástupce všech důležitých značek na českém trhu. Sešlo se ale i nemálo dosud nepříliš viditelných společností, které v české kotlině vyrábí široké spektrum elektroniky a reprosoustav.

Ve výstavních prostorách jste tak mohli kromě zavedených velkých dovozců potkat i malá lokální hifi studia a již zmíněné výrobce. Mix zážitků tak byl........ ale co si budeme povídat, když obrázek je za tisíc slov. Pojďme prostě a jednoduše k věci.

Co tedy bylo k vidění a slyšení?

XAVIAN /3. patro/

Nejvýznamnější český výrobce reprosoustav Xavian těsně před výstavou dokončil náročné přesídlení z Kladna do Hostivic, přesto přivezl výkvět svého katalogu v kombinaci s elektronikou Hegel. Imponující byl hlavně muzikální zvuk reprosoustav z řady XN - Virtuosa, Carisma a Piccola, ochutnat bylo možno i nejnovější velmi dostupný sloupek Delizia. Pro milovníky techniky bylo možno nahlédnout hlavně na nové výhybky, zvláště jejich na jejich na zakázku vyráběné součástky.

 

PERFECT SOUND GROUP /3. patro/

Perfect Sound Group v nedávné době ulovil zajímavé značky, hlavně pak NAD a jejich sesterskou firmu PSB Speakers. Nejzajímavější byl rozhodně odvážný počin NAD v oblasti „hifi pro nováčky", tedy malých přístrojů Direct Digital – otevírají dveře ke kvalitní reprodukci i „spotřebním" uživatelům, kteří chtějí pohodlí BlueTooth, síťových funkcí a dalších „nehifistických" propriet, přitom ale touží po skutečně povedeném zvukovém podání. Velmi zajímavé byly také oba systém se srdcem od německého Burmesteru (počítáme i druhý salonek pod značkou Audio Architect), zvláště s přispěním analogové legendy Avid a čistého napájení IsoTek.


Kontakt na Perfect Sound Group

PANTER /3. patro/

U Panter i letos hrála prim sluchátka Sennheiser ve všech podobách a úrovních, kromě již dobře známých HD 800 a HD 700 to byl i masový hit v podobě designových Momentum a jejich menších sourozenců Momentum On-Ear. Ochutnat bylo možno i zvuk sluchátkového zesilovače Senneheiser či aktivních monitorů Neumann KH 310 A v atraktivním setu s kotoučákem. Zvláště pak HDVD 800 a HD 700 stála za pozornost sluchátkových nadšenců.


Kontakt na Panter Praha

CPT PRAHA /3. patro/

CPT Praha tradičně sáhlo po svých nejpopulárnějších značkách Onkyo, Klipsch a Jamo, přičemž letos (naštěstí) už scházel zajímavý, ale poněkud zaprášený model Jamo 909. Mnohem více prostoru tak dostala značka Jamo, kde nové modely za rozumnou cenu nabízí i rozumné hodnoty, stejně jako nekompromisní produkce Piega (byť se staršími kousky) a Klipsch, kde můžete za hodně peněz mít opravdu hodně muziky. Tak trochu úkrokem byly populární přenosné minireprosoustavy, byť z příslušenství si pozornost určitě zaslouží spíše sluchátka Klispch a Onyko.


Kontakt na CPT Praha

REYMART DESIGN /3. patro/

Nám dosud neznámá česká firmička Reymart Design se specializuje na vpravdě „trochu jiné" reprosoustavy. V akci jsme měli možnost poslechnout netypické regálovky/neregálovky a velké bedny s „válcovými" ozvučnicemi – nutno říci, že za vydatné podpory masivních zesilovačů Vincent byl zvuk hodně akční, pevný a vůbec ne špatný, byť by zasloužil v daných akustických podmínkách nehrát tolik nahlas.


MEDIA CONTROL /3. patro/

Slovenský Media Control je dnes patrně jedinou rozumně schůdnou cestou pro ty, kteří si chtějí pořídit elektroniku Accuphase. Systém střední třídy hrál však spíše vcelku poklidně, nevzrušivě – osobně si myslíme, že k Accuphase by mohly sednout ještě lépe jiné reprosoustavy, než použité Sonus Faber. Pasivní prezentace Crestron Procise byla jaksi trochu navíc – kouzlo těchto systémů spočívá ve funkcích, nikoliv ve formě.


HIGH-END AUDIO STUDIO /3. patro/

High-End Audio Studio má široký a náležitě vybraný (či snad vybíravý?) katalog, ze kterého ukázalo na výstavě jen několik zajímavých bonbonků. Tři rozdílené sestavy dávaly nahlédnout na tři rozdílné podoby highendového audia. Nám nejbližší byla sestava Chord Audio a elektrostatických reprosoustav, ale rozhodně ani premiérové Audio Physic Avantera PLUS či nový gramofon Clearaudio Performance DC nejsou k zahození (ba naopak). Elegantní cestu k čistému zvuku ukázal kompletní set Primare včetně nového D/A převodníku. Pro milovníky sluchátkového poslechu pak byla k dispozici ultimativní sestava Audeze sluchátek a HeadRoom zesilovačů.


Kontakt na High-End Audio Studio

EUROSTAR OSTRAVA /3. patro/

Jednu z nemnoha premiér na výstavě obstaral i Eurostar Ostrava s novými sloupky Bowers&Wilkins CM10 – jejich návrat k filozofii výškového měniče v externí Natulius ozvučnici má zjevně hodně pozitivní vliv na kvalitu reprodukce. Ta se zdá klidná, čistá a obzvláště pohodová v kombinaci s též prezentovaným novým systémem Rotel, kde prim hraje digitál (tedy hlavně asynchronní USB, převodník a další inovace). Bylo možno se také seznámit s originální verzí Koss Porta Pro CZ, neboli speciální edicí legendárních sluchátek. Impozantní byla i výstavka lifestylových produktů s logem B&W, v čele s řadou Zeppelin. Lahůdkou pro nadšence byla kombinace elektroniky Classé a Denon s osmistovkovou řadou Bowers&Wilkins.


Kontakt na Eurostar Ostrava

ABSOLUTE AUDIO /3. patro/

Vkusná, byť nijak překvapivá ani „na-zadek-posazující". byla i prezentace Absolute Audio, kde prim hrály Focaly, letos menší a dostupnější.

Kontakt na Absolute Audio

BASYS CS /3. patro/

Velmi pěkný zážitek na hranici highendu nabídl BaSys a jeho prezentace, primárně zaměřená na reprosoustavy ELAC – kdo přišel do místnosti a spatřil obrovské sloupy a slyšel mohutný bas a energický zvuk, patrně si hned tyto dvě skutečnosti spojil. Ale ouha – to hrály malé, sotva třetinové sloupečky též značky, krmené povedenou, ale pořád velmi dostupnou elektronikou Pioneer. V podstatě se jednalo o první pořádnou možnost seznámit se v Čechách s těmito modely ELAC. Obdobně byla koncipována i sestava Cabasse, kde prim hrály Pacific SA3, vybavené aktivním pohonem basové sekce. I když prezentace neukazovala žádné zásadní novinky, rozhodně stálo za to se chvíli zaposlouchat.


Kontakt na BaSys CS

AQ /3. patro/

Celé dva salonky sebevědomě zaplnila česká firma AQ, která krom vlastního, aktuálně se obměňujícího katalogu reprosoustav do Čech dováží (vcelku nedlouho) i skvělé značky Canor (do kterého vstoupil Heinz Lichteneger, známý angažmá v Pro-Ject), Triangle nebo nejnověji E.A.T., vinylovou legendu. Vše, včetně novinkové řady Triangle Signature bylo možno si osahat a poslechnout. Bez zajímavosti nebyla ani kvalita reprodukce AQ M 22, aktivních maličkých a extrémně levných monitorů, nebo nové „krabičky" elektroniky Pro-Ject s přídomky RS.


Kontakt na AQ

AUDIO EGO /3. patro/

V „Egu" bylo jako vždy postaráno o zábavu pro příznivce moderních trendů. Tradičně tak bylo možno vidět množství jako žiletka tlustých komponentů, letos hlavně se značkou Devialet. Bylo tak možno si poslechnout, zda ona neutichající chvála na digitální high end má reálné kořeny (dle nás má). Zvuk tradičně zpracovávaly reprosoustavy Martin Logan, jako alternativní elektronika byl již tradičně ke slyšení Linn.


Kontakt na Audio Ego

RP AUDIO /3. patro/

V salonku RP Audio bylo možno ochutnat zvuk klasického hi-fi (Advance Acoustic, Tangent, Wharfedale), ale i stylového high endu, hlavně v podobě reprosoustavy Vivid Audio, ale i elektroniky Gryphon či Soulution z nejvyšších kvalitativních pater.

Kontakt na RP Audio

TYKON /3. a 9. patro/

Mezi nejštědřejší v oblasti nadílky novinek a premiér patřil rozhodně Tykon, i zde letos ve skromnější verzi prezentace oproti letům minulým (míněno co do rozměrů představovaných kousků, co do mnohotvárnosti naopak hodně věcí přibylo). Jedním z hlavních témat bylo významné rozšíření dováženého portfolia – hlavně pak o značku Audio Research, kde se v plné kráse ukázal celý systém, alternující Audia Flight a emm labs. Druhou významnou premiéru si odbyl Wilson Benesch Square Five, tak trochu jiný, ale přesto klasický zvuk WB. Populární „lavory" letos zastupoval velmi decentní model Uno Fino. Bonbónků bylo ale rozhodně více – jmenujme například sexy Wadia Intuition nebo nový dělenec Cambridge Audio, který je jediným výstavním vzorkem na světě, byť produkce začne nabíhat velmi brzy. Darmo mluvit, oba salonky Tykon patřily k radostným zážitkům.


Kontakt na Tykon

EX-AUDIO /9. patro/

Že zajímavý a autoritativní zvuk mohou nabídnout i méně známé značky, to ukázala expozice Ex-Audio a zajímavé kombinace netradičně řezaných regálovek Kawero! Chiara a pohledné elektroniky Thrax s velmi highendovým provedením i cenovkami. (Omluvte kvalitu fotografie, bohužel během cesty vzal poněkud za své náš fotoaparát)


ALTEI /9. patro/

Firma Altei přišla na výstavu připomenout, že nejsou jen jedním z nejdůležitějších instalátorů a realizátorů špičkových kinosálů, ale i milovníky hudby a zvuku – tradičně tak bylo možno vidět a slyšet hlavně Bowers&Wilkins, Classé a Denon, ale i sluchátka STAX

Kontakt na Altei

AUDIO STUDIO /9. patro/

Představení olomouckého Audio Studia se neslo v klasickém duchu bez velkých překvapení, elektronika Plinius a reprosoustavy Dynaudio jsou svým zvukem dobře známé.

Kontakt na Audio Studio

GOTHIC /9. patro/

„Sluchátková" firma Gothic dala návštěvníkům ukázat, že nejen jistou německou a jistou americkou značkou je sluchátkový posluchač živ.

Kontakt na Gothic

HI-END BOUTIQUE /9. patro/

Zajímavý, tak trochu odlišný přístup nabízí Grimm Audio, o kteréžto reprosoustavy jste mohli zavadit v expozici Hi-End Boutique. Jak evokuje název firmy, jde o jiný produkt, který osloví jinak smýšlející posluchače...

KRAUTWIRE /9. patro/

Tradiční český výrobce jako každý rok předvedl mírnou inovaci svého katalogu, nejdůležitější pak byla verze kabelu Blanche Superbe, který slaví 20 let existence. Úplnou novinkou pak byl model Royal, zasahující do střední třídy. Že luxusní kabeláž KrautWire ocení i vaše manželky, přítelkyně či dcery, to dokázala mladá slečna Krautová.


Kontakt na KrautWire

SMART HIFI /9. patro/

Jedním z nejnovějších distributorů v ČR je firma Smart HiFi, která reprezentuje prozatím nevelké, ale slušné portfolio produktů. Hlavní housle hraje značka Musical Fidelity, kde děleného zesilovače, převodníku a CD / streameru hrála s Vivid Audio skutečně prvotřídně. Ochutnat bylo možné i oceňovanou sluchátkovou sestavu a prohlédnout kabely Atlas.


Kontakt na Smart HiFi

WDQ /9. patro/

Jeden z malých pokojíčků zvolila také firma WDQ. Kromě tradičního přehrávače Oppo v nových verzích se ukázaly i přepínače a další „poloprofil" věci značky Atlona, stejně jako kouzlo 4k rozlišení.


Kontakt na WDQ

AUDIO-VISUAL TECHNOLOGY /9. patro/

Další českou značku RIHA představila firma Audio-Visual Technology. Jednoduše vypadající elektronika a mohutné bedny ve výsledku opět hrály dobře, alespoň na poměry „neznámé značky".


INAV /9. patro/

Tradiční kombinace InAV, tedy zesilovače KR Audio a reprosoustavy Dali, byly přítomny i letos, spolu s ochutnávkou značky Von Schweikert Audio. Že tyhle sestavy umí, to je bez diskuse.

Kontakt na InAv

HIFI STUDIO PANSKÝ DVŮR /9. patro/

Kromě tradičních výrobců stojí za pozornost určitě ukrajinská (nedejte se zviklat původem) značka Contrast Audio. Její reprosoustavy sklízí jednu pochvalu za druhou...

Kontakt na HiFi Studio Panský Dvůr

REMTON AUDIO /9. patro/

Remton Audio, to se zdá být synonymem vinylových orgií. Kromě značky Remton tu byl k vidění i analog v podání Micro Seiki či Fonolab.

AUDIO TRADE /9. patro/

Quadral. Německý, precizní, velký, dobrý. Jednoduše prezentováno, jednoduše řečeno.

MISSION /9. patro/

Mírným překvapením byla separátní přítomnost značky Mission pod křídly Romana Bukáčka. Kdo ví, třeba se tahle trochu opomíjená značka dočká nového dechu...

FINALE AUDIO /9. a 24. patro/

Organizátor výstavy letos připravil nenápadný, ale podmanivě hrající systém elektroniky McIntosh a reprosoustav Wilson Audio Sasha 3. Přestože cenovka tohoto setu je závratná, jeho nevtíravá nenápadnost letos způsobila to, že jsme si vůbec poprvé s gustem tyto značky poslechli a nechtělo se nám pryč.


Kontakt na Finale Audio

KAS AUDIO /24. patro/

Do nejvyššího patra lákala hlavně ultimativní expozice „té lepší části Pioneer", neboli high endové divize T.A.D. Ke slyšení byly hlavně reprosoustavy – nižší sloupky Evolution One (byť říkat tak něčemu, co stojí ¾ milionu je úsměvné) a vyšší regálovky Compact Reference. Zvláště ty, podpořené předzesilovačem C2000 a koncákem M2500 spolu se streamerem Naim NDS a kabely Nordost vytvořily skutečně referenční zážitek, kterému se nepodobal žádný jiný na výstavě (ostatně to ani cenovkou...). Bylo neuvěřitelné, kolik detailů, přirozenosti a absolutní autority dokázaly T.A.D. ukázat. Realita. Tečka.


Kontakt na KAS Audio

HOSHI /24. patro/

Příjemným překvapením byl pokrok značky Audio Exklusiv, živený jejím majitelem a absolutním nadšencem v jedné osobě. Nové velké elektrostaty P6.1 patří skutečně k muzikální špičce, elektronika, aplikující v konstrukci mimo jiné i množství antirezonančních principů, také vůbec není k zahození. Jak sám majitel říká, jde o „jiný" přístup – fyzika a pragmatičnost se tu snoubí s německou precizností a elektronkovou láskou a barevností. Pokud chcete, aby hudba hřála a hrála (jak poetické je to sousloví, tak poetický je i zvuk), pak Audio Exklusiv rozhodně stojí za zvážení.


SLOVO ZÁVĚREM

Rok 2013 nám tak přinesl tradiční i netradiční výstavu v kompaktním balení. Na své si přišli milovníci unikátních high endových exotik, stejně jako vyznavači klasických produktů zavedených výrobců, navíc bylo možno opět vidět a slyšet několik opravdu unikátních, špičkových produktů. Přestože akci schází k evropskému lesku přeci jen nějaký ten vývoj, byla radost mít opět možnost vidět a slyšet i jinou elektroniku, než tu ve vlastním obývacím pokoji, no ne? Tak na viděnou v roce 2014!

NAŠE TOP 3

Přestože by si vypíchnutí zasloužilo množství vystavovaných značek a produktů, některé v nás zanechali přeci jen hlubší dojem a ještě o trochu intenzivněji rezonovaly silněji než ostatní. Neklademe si za cíl určit absolutní pořadí stupňů vítězů, ale prostě upozornit na tři zvukové zážitky, které měly něco do sebe.

1/ T.A.D. – samozřejmost, pohoda, autorita, prostě a jednoduše ztělesnění konečného high-endu

2/ Audio Exklusiv – velké elektrostaty P6.1 a dělený zesilovací systém prostě pěkně hrál

3/ Bowers&Wilkins / Rotel – sestava v čele s novými B&W CM10 a novo elektronikou Rotel je ztělesněním moderního zvuku

Přestože letošní ročník se – alespoň v neděli – nesl ve znamení lehce vyprázdněných koridorů a salonků, bylo alespoň o to více prostoru pro klidný poslech. Několik výrazných novinek a premiér doplnilo několik málo skutečně výjimečných zvukových zážitků, ale za stokorunové vstupné v podstatě může panovat plná spokojenost. Takže na viděnou zase příští rok, (snad :)) opět začátkem října.

Audio Video Show Praha - vstupenky

XAVIAN Medea

Perfect Sound Group

Denon PerL v akci

AV Center

VÝPRODEJ Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Unitra

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

AudioEgo

AKTUÁLNÍ REDAKČNÍ SESTAVY

[1] HLAVNÍ SESTAVA
[2] NEARFIELD SESTAVA
[3] STŘEDNÍ SESTAVA
[4] VINYLOVÁ SESTAVA
[5] MOBILNÍ SESTAVA

ZESILOVAČE:

Norma Revo SC-2 [1] + [4]
Norma Revo PA 160 MR [1] + [4]
Musical Fidelity M8xi [2]
Grandinote Shinai
Cambridge CXA81 [3]

ZDROJE SIGNÁLU:

Métronome DSC [1]
Métronome Le Player 3 [1] + [2]
Bluesound NODE (Gen 4) [2]
EverSolo DMP-A6 [3]
OPPO UDP-205 [1]
Roon [1] + [2]
Apogee Groove [5]
Cambridge CXC [3]
Zidoo Z9X Pro [1] 
Zidoo Z9X [2]
SONY BDP-S1200

REPROSOUSTAVY:

KEF Blade One Meta [1]
Fyne Audio F1-5 [2]
Fischer&Fischer SN-70 [3]
Magnat Monitor Supreme 102

ANALOG:

VPI Scout [4]
+ Jelco SA-250
+ Hana ML
+ VPI ADS
+ HEXMAT Eclipse
+ HEXMAT Molekula
+ IsoAcoustics Gaia III
Grandinote Celio [4]
Rega Atlas MK2
AVID Level 45
HANA EH
DS Audio ST-50

KABELY:

REPRODUKTOROVÉ
Nordost Valhalla 2 (bi-wire jumper) [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
ZenSati Authentica [2]

SIGNÁLOVÉ XLR
KrautWire Super Symetric Gold [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
Nordost Red Dawn
ZenSati Authentica [2]
Cable4 Superblack [3]
TelluriumQ Black
Vincent Premium

SIGNÁLOVÉ RCA
Nordost Heimdall 2 [1]+[4]
Nordost Red Dawn
TelluriumQ Black
KrautWire Guru S
EagleCable Condor Blue
AudioQuest BigSur
AudioQuest Mackenzie
Cardas Clear (sluchátka)
Dynamique Audio Halo 2 (sluchátka) [5]

DIGITÁLNÍ
SOtM dCBL-CAT7u [1] 
SOtM dCBL-CAT7 [1]
SOtM iSO-CAT6 [1]
Nordost Heimdall 2 (HDMI) [1]
Nordost Heimdall 2 (ethernet) [1]
AudioQuest Carbon 48 [1]
Wireworld Platinum Starlight (USB) [2]
Dynamique Audio Horizon 2 (coax) [3]
Dynamique Audio Horizon 2 (USB)
Nordost Blue Heaven (coax)
Nordost Purple Flare (USB) [5]
2x AudioQuest Jitterbug FMJ [1]
AudioQuest Jitterbug [1]
Cardas HighSpeed SB (USB)
KrautWire Guru Digital (coax)
Black Rhodium Sonata (coax)
Monster Cable M1000 (HDMI) [2]
Monster Cable M1000 (optika) [1]

NAPÁJECÍ
Nordost Valhalla 2 [1]
Cardas Clear Beyond XL C19 [1]
VYDA Laboratories Orion [1]
Nordost Heimdall 2 [1]
Dynamique Audio Horizon 2 [3]
IsoTek EVO3 Sequel
IsoTek EVO3 Premier [2]
IsoTek EVO3 Optimum [2]
IsoTek EVO3 Initium
ZenSati Authentica [2]

+ řada standardních low-cost kabelů

NAPÁJENÍ:

samostatný přívod a fáze 1x25A [1] 
GigaWatt G-C20A 2P (jistič)
GigaWatt LC-Y EVO (kabel)
GigaWatt G-044 (zásuvky)

IsoTek V5 Sigmas [1]
Norost QSource [1]
IsoTek V5 Titan [2]
IsoTek V5 Polaris [3]
IsoTek EVO3 Corvus [1]
Furman AC-210 A E

SLUCHÁTKA:

Focal Clear [2]+[5]
Denon PerL Pro [5]
Koss Porta Pro Wireless
Sennheiser IE 8 [5]
Koss Porta Pro CZ

OSTATNÍ:

SOtM sNH-10G & sCLK-EX [1]
SOtM iSO-CAT6 SE [1]
SOtM iSO-CAT7 [1]
Solid Tech Feet of Silence [1]
Solid Tech IsoBlack [1]
Cardas Multi Blocks [1]
Nordost QKore 6 [1]
Nordost QKore 3 [2]
Nordost Sort Kones [1] + [2]
Nordost Sort Lift [1]
Nordost QPoint [1] + [2]
Nordost Ti Pulsar Points [2]
IsoAcoustics Orea Indigo [2]
IsoAcoustics Gaia I [1]
IsoAcoustics Gaia III [3]
IsoAcoustics Aperta [2]
AudioQuest Fog Lifters [2]
AudioQuest Noise-Stoppers [1] + [2]
stojany Kudos S50 (vyplněné 15 kg písku) +
Soundcare SuperSpikes
akustické prvky Sonitus Acoustic [1] + [2] + [3]
akustické prvky ASI Sugar Cubes [2]
SONOS One SL
65" UHD Philips 65OLED806 [1]
VPI HW16.5

MĚŘENÍ:

Clio Pocket 2.11
Room EQ Wizard
miniDPS UMIK-1
miniDSP H.E.A.R.S.
MCP CQ5620 (osciloskop)
CD generátor
Xavian Mondiale II

NÁBYTEK:

zakázkový stolek z 5 cm masivu [1]
Norstone Stäbbl [3]
NEO HIGH END Tripod [2]

SPL

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio Studio Hifistyl

AV Center High-End Studio Praha

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Audio Video Show Praha 2025 | výstava hi-fi techniky a domácího kina

Amarock Studio | Vitus - Rockport - Kalista